Тернополянина, якого називають генієм сучасності, отримав чергову відзнакуВидатному українському живописцю, народному художнику України, лауреату Національної премії України ім. Шевченка, уродженцю Тернопільщини Івану Марчуку призначену довічну державну стипендію.

Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський.

Стипендії присвоєно видатним діячам культури і мистецтва відповідно до Указу Президента України від 10 вересня 2011 року № 906 «Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери» (зі змінами, внесеними Указами від 12 липня 2013 року № 377, від 30 грудня 2013 року № 717 та від 7 травня 2015 року № 256).

Нагадаємо, у доробку талановитого митця близько 5000 творів. Іван Марчук є засновником нових стилів у мистецтві, зокрема «пльонтанізму». Неперевершені роботи художника вражають мистецтвознавців Європи, Америки, Австралії, йому пропонують виставлятися в найкращих залах світу. Картини Івана Марчука зберігаються в багатьох колекціях у різних країнах світу.